کتاب صوتی آبجی خانم

جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان کتاب صوتی آبجی خانم را مشاهده می نمایید.|کتاب صوتی آبجی خانم اثر صادق هدایت با صدای آرزو زهرایی قصه دختری است بلند بالا، لاغر، گندم گون و با لبهای کلفت و موهای مشکی که به سبب زشت بودنش هرگز موفق نمیشود خواستگار پیدا کند. برعکس خواهر کوچک او. ماهرخ، دختری است با قدی کوتاه، سفید، بینی کوچک، چ|50546403|lox|

کتاب صوتی آبجی خانم اثر صادق هدایت با صدای آرزو زهرایی قصه دختری است بلند بالا، ‌لاغر، گندم گون و با لب‌های کلفت و موهای مشکی که به سبب زشت بودنش هرگز موفق نمی‌شود خواستگار پیدا کند.


برعکس خواهر کوچک او. ماهرخ، دختری است با قدی کوتاه، سفید، بینی کوچک، چشمانی گیرا و خوشرو همین موضوع باعث می‌شود که برای ماهرخ به زودی خواستگار بیاید و آبجی خانم خجالت زده و افسرده مورد طعن و سرزنش مادر و اطرافیان خود قرار گیرد.


آبجی خانم یکی از داستان‌های رئالیستی (رئالیستی انتقادی) صادق هدایت محسوب می‌شود و داستان در یک فضای بسته و فقیرانه که از نظر هدایت تمام بدبختی‌ها از آن سرچشمه می‌گیرد اتفاق می‌افتد.


در بخشی از داستان آبجی خانم می‌شنویم:


از همان بچگی آبجی خانم را مادرش میزد و با او می‌پیچید ولی ظاهرا روبروی مردم روبروی همسایه‌ها برای او غصه خوری می‌کرد دست روی دستش می‌زد و می‌گفت: این بدبختی را چه بکنم، هان؟ دختر باین زشتی را کی می‌گیرد؟ می‌ترسم آخرش بیخ گیسم بماند! یک دختری که نه مال دارد، نه جمال دارد و نه کمال. کدام بیچاره است که او را بگیرد؟ از بس که از این‌جور حرف‌ها جلو آبجی خانم زده بودند او هم کلی ناامید شده بود و از شوهر کردن چشم پوشیده بود، بیشتر اوقات خود را به نماز و طاعت می‌پرداخت. اصلا قید شوهر کردن را زده بود یعنی شوهر هم برایش پیدا نشده بود. یک دفعه هم که خواستند او را بدهند به کل حسین شاگرد نجار، کل حسین او را نخواست. ولی آبجی خانم هر جا می‌نشست می‌گفت: شوهر برایم پیدا شد ولی خودم نخواستم. شوهرهای امروزه همه عرق‌خور و هرزه برای لای جرز خوبند! من هیچ وقت شوهر نخواهم کرد….مطالب دیگر:
تصميم‌گيري و خط مشي گذاريتصميم‌گيريتصوير سه بعدي اجسام بر روي سطح دو بعدي 30 صتطهیر وپاکیزیتطورات شعر عربتعادل جمعيت زن و مرد ايرانيدانلود مقاله موضوع :شبیه سازی وضعیت تغییرشکل سیب در اثر سقوط بوسیله روش اجزای محدود(word+pdf+ppt)کسب درآمد از اینترنت روزی300 هزار تومان %100 تضمینی و تست شدهدانلود اموزش کار با دستگاه جوجه کشیدانلود مقاله نقش نمک در تغذیه طیور(word)آموزش تصویری گیتار پاپروغن خراطین کاربردها و طریقه استفادهدانلود مقاله محاسبه سرعت حد در جریان انتقالی برای ذرات کروی(pdf+word)کسب درآمد از اینترنت واقعی و تضمینیدانلود مقاله مکاترونیک و برنامه های کاربردی(pdf+word+ppt)دانلود درس‌‌نامه سیره عملی حضرت سلیمان علیه‌السلام؛ نسخه ویژه مربیان؛ فایل ورددانلود نمونه سوالات آرایش دائم صورت زنانه با جواب(کتابچه طلایی )حل مشکل گوگل اکانت هواوی P8 LITE 2017دنیای حیرت آور آنتونی رابینز - فایل انگیزشی موفقیتدانلود جزوه مکانیک سیالات پیشرفته مختص دانشجویان کارشناسی ارشدآموزش گام به گام بورسآزمون سنجش بیش فعالی (ADHD) در کودکان (آزمون کانرز)پکیج کم نظیر هزار فایل کامپیوتر- با ارزش ریالی 3 میلیون تومان تنها به قیمت 12 هزار تومان با تضمین بازگشت وجه در عرض چند ساعت، تا 3 روز پس از خریدخلاصه کتاب مدیریت بازاریابی فصول 1تا13 فیلیپ کاتلرجملاتی برای موفقیت در کار و زندگی بیشتر از هزار جمله زیبا برای شما عزیزان